Newsletter 2/2016

[thumbnail]

Milí priatelia, hlásime sa Vám s ďalším newsletterom v rámci Programu podpory digitalizácie škôl. Okrem aktivít nadväzujúcich na príchod jari, nájdete v dnešnom newsletteri aj informácie o novinkách, ktoré sme pre Vás pripravili. Máme veľkú radosť z toho, že dnes už každá materská škola zaradená do siete škôl a školských zariadení Slovenskej republiky má k […]

[header]

Milí priatelia,

hlásime sa Vám s ďalším newsletterom v rámci Programu podpory digitalizácie škôl.

Okrem aktivít nadväzujúcich na príchod jari, nájdete v dnešnom newsletteri aj informácie o novinkách, ktoré sme pre Vás pripravili.

Máme veľkú radosť z toho, že dnes už každá materská škola zaradená do siete škôl a školských zariadení Slovenskej republiky má k dispozícii jednu kompletnú sadu metodických príručiek Škôlka hrou (JAR, LETO, JESEŇ, ZIMA) z dielne Neziskovej organizácie EDULAB. Veríme, že kompletná sada bude užitočnou pomôckou pri plánovaní výchovno–vzdelávacej činnosti a zároveň Vás bude motivovať k zmysluplnému používaniu najnovších digitálnych technológií v každodennej praxi. Všetky štyri metodiky Škôlka hrou sú prepojené na digitálny edukačný obsah zverejnený na portáli http://planetavedomosti.iedu.sk/.

Ak metodickú príručku Škôlka hrou už poznáte, radi by sme od Vás získali spätnú väzbu, ktorá nám pomôže pri plánovaní ďalších aktivít. Jednoduchý dotazník, ktorého vyplnenie Vám nezaberie viac ako 5 minút nájdete TU. Za vyplnenie Vám vopred ďakujeme.

[metodiky]

V prípade, že ešte nemáte zriadené prihlasovacie údaje na portál Planéta vedomostí, čítajte dnešný newsletter až do konca a dozviete sa, ako ich získať.

Druhou novinkou je príprava stránky Škôlka hrou na sociálnej sieti Facebook. Už čoskoro budete môcť sledovať aktivity a novinky pre materské školy a získavať informácie z prvej ruky.

---
[Pani Jar v záhrade]
Pani Jar v záhrade

Ak aj Vy s deťmi radi experimentujete, určite vyskúšajte túto aktivitu. Činnosť je rozdelená do štyroch hrových kútikov a obsahuje tiež tipy na popoludňajšiu činnosť.

---

Prostredníctvom dnešných interaktívnych cvičení chceme vniesť jarnú náladu aj do vašich tried.

---

Dnes pre Vás vyberáme pracovné listy súvisiace s jarou a veľkonočnými sviatkami.

[Jar - motýľ]
[Kuriatko]
---

Záverom…

Ako sme spomínali v úvode dnešného newslettera, teraz sa pozrieme na prihlasovanie a prácu na portáli http://planetavedomosti.iedu.sk/.

Všetky interaktívne materiály na portáli môžu bezplatne využívať všetci pedagógovia i celá verejnosť. Materiály pre materské školy sa nachádzajú v záložke ISCED 0. Nájdete tu viac než 1000 interaktívnych digitálnych aktivít podporujúcich rozvoj kľúčových kompetencií dieťaťa predškolského veku a viac než 600 príslušných doplnkových materiálov vhodných na vytlačenie a ďalšiu prácu.

Interaktívne cvičenia je možné spustiť bez potreby prihlásenia. Pre učiteľov sú na portáli pripravené aj ďalšie doplnkové materiály a funkcionalita, dostupné až po prihlásení. Manuál k používaniu portálu Planéta vedomostí nájdete na stránke Škôlka hrou.

V prípade, že máte záujem o prihlasovacie údaje na portál Planéta vedomostí, kontaktujte Centrum podpory používateľov dátového centra rezortu školstva e-mailom na digipedia@iedu.sk alebo telefonicky na 0800 138 033.